Till innehållet

Golv och kakel

1 121 aktiva aktiebolag har golv- och väggbeläggningsarbeten (SNI 43330) som huvudverksamhet och postadress i Stockholms län och landets tio största kommuner. För 93 av dem har vi kunnat belägga en webbplats, och vi har kontrollerat startsidan på 93 av sajterna. Siffrorna är antal bolag, inte omdömen.

Kommun för kommun

Välj kommun för listan över bolagen där. Beskeden gäller startsidan i vår kontroll, inte bolaget eller branschen: Ingen spårning syntes Spårning före ja Kunde inte fastställas

Golv och kakel per kommun: aktiebolag, med belagd sajt, kontrollerade sajter och spårningskontrollens besked
Kommun Aktiebolag Med belagd sajtKontrollerade Ingen spårning syntes Spårning före ja Kunde inte fastställas
Landets tio största kommuner
Golv och kakel i Stockholm21720201460
Golv och kakel i Göteborg10399720
Golv och kakel i Malmö6977520
Golv och kakel i Uppsala4566510
Golv och kakel i Linköping2855410
Golv och kakel i Örebro3733300
Golv och kakel i Västerås3511010
Golv och kakel i Helsingborg3311100
Golv och kakel i Norrköping4811100
Golv och kakel i Jönköping3866420
Övriga kommuner i Stockholms län
Golv och kakel i Botkyrka3922110
Golv och kakel i Danderyd411010
Golv och kakel i Ekerö711010
Golv och kakel i Haninge6499720
Golv och kakel i Huddinge4322200
Golv och kakel i Järfälla2011100
Golv och kakel i Lidingö600000
Golv och kakel i Nacka2633210
Golv och kakel i Norrtälje3111100
Golv och kakel i Nykvarn511100
Golv och kakel i Nynäshamn1500000
Golv och kakel i Salem300000
Golv och kakel i Sigtuna1511100
Golv och kakel i Sollentuna2211010
Golv och kakel i Solna1733300
Golv och kakel i Sundbyberg1611010
Golv och kakel i Södertälje3700000
Golv och kakel i Tyresö2322200
Golv och kakel i Täby1422110
Golv och kakel i Upplands Väsby1322110
Golv och kakel i Upplands-Bro600000
Golv och kakel i Vallentuna1100000
Golv och kakel i Vaxholm500000
Golv och kakel i Värmdö1311100
Golv och kakel i Österåker1300000
Alla 35 kommuner1 121939368250

Kontrollerade sajter: startsidan, utan klick, fem sekunder. Mätt 11 oktober 2026, från Sverige (93 sajter).

För företagen: synligheten bland golv och kakel
Synlighet, median
72,5 av 100
Med fullständig mätning
90

Synlighetspoängen mäter hur lätt företaget är att hitta på Google och i AI-svar, inte kvaliteten på arbetet. Den ordnar listorna per kommun. De tio kontrollerna

Poäng för golv och kakel, antal per tiotal
  1. 0–9 poäng: 0 företag
  2. 10–19 poäng: 0 företag
  3. 20–29 poäng: 0 företag
  4. 30–39 poäng: 2 företag
  5. 40–49 poäng: 4 företag
  6. 50–59 poäng: 13 företag
  7. 60–69 poäng: 19 företag
  8. 70–79 poäng: 14 företag
  9. 80–89 poäng: 13 företag
  10. 90–100 poäng: 25 företag
Andel som uppfyller varje kontroll, av 90 mätta företag
  • Nämner sidtiteln orten? 41 %
  • Beskriver sidan företaget med strukturerad data (schema.org)? 44 %
  • Framgår tjänsten av sidtiteln eller huvudrubriken? 48 %
  • Går telefonnumret att trycka på för att ringa? 64 %
  • Har startsidan en metabeskrivning? 68 %
  • Har startsidan en huvudrubrik (H1)? 74 %
  • Är startsidan anpassad för mobil (viewport-tagg)? 98 %
  • Får Google indexera startsidan? 99 %
  • Får AI-assistenternas sökrobotar läsa sajten? 99 %
  • Svarar startsidan över krypterad anslutning (https)? 100 %