Till innehållet

Ventilationsfirmor

713 aktiva aktiebolag har ventilationsarbeten (SNI 43222) som huvudverksamhet och postadress i Stockholms län och landets tio största kommuner. För 73 av dem har vi kunnat belägga en webbplats, och vi har kontrollerat startsidan på 73 av sajterna. Siffrorna är antal bolag, inte omdömen.

Kommun för kommun

Välj kommun för listan över bolagen där. Beskeden gäller startsidan i vår kontroll, inte bolaget eller branschen: Ingen spårning syntes Spårning före ja Kunde inte fastställas

Ventilationsfirmor per kommun: aktiebolag, med belagd sajt, kontrollerade sajter och spårningskontrollens besked
Kommun Aktiebolag Med belagd sajtKontrollerade Ingen spårning syntes Spårning före ja Kunde inte fastställas
Landets tio största kommuner
Ventilationsfirmor i Stockholm14616161330
Ventilationsfirmor i Göteborg8077430
Ventilationsfirmor i Malmö4177700
Ventilationsfirmor i Uppsala2744400
Ventilationsfirmor i Linköping2522200
Ventilationsfirmor i Örebro1911100
Ventilationsfirmor i Västerås2022200
Ventilationsfirmor i Helsingborg2633210
Ventilationsfirmor i Norrköping2011100
Ventilationsfirmor i Jönköping1611010
Övriga kommuner i Stockholms län
Ventilationsfirmor i Botkyrka1911100
Ventilationsfirmor i Danderyd000000
Ventilationsfirmor i Ekerö911100
Ventilationsfirmor i Haninge2455410
Ventilationsfirmor i Huddinge2722200
Ventilationsfirmor i Järfälla1600000
Ventilationsfirmor i Lidingö722020
Ventilationsfirmor i Nacka1622200
Ventilationsfirmor i Norrtälje1855410
Ventilationsfirmor i Nykvarn800000
Ventilationsfirmor i Nynäshamn1111100
Ventilationsfirmor i Salem800000
Ventilationsfirmor i Sigtuna1000000
Ventilationsfirmor i Sollentuna811100
Ventilationsfirmor i Solna1244310
Ventilationsfirmor i Sundbyberg500000
Ventilationsfirmor i Södertälje2700000
Ventilationsfirmor i Tyresö2122110
Ventilationsfirmor i Täby200000
Ventilationsfirmor i Upplands Väsby1811100
Ventilationsfirmor i Upplands-Bro311100
Ventilationsfirmor i Vallentuna500000
Ventilationsfirmor i Vaxholm100000
Ventilationsfirmor i Värmdö800000
Ventilationsfirmor i Österåker1011100
Alla 35 kommuner713737359140

Kontrollerade sajter: startsidan, utan klick, fem sekunder. Mätt 11 oktober 2026, från Sverige (73 sajter).

För företagen: synligheten bland ventilationsfirmor
Synlighet, median
65 av 100
Med fullständig mätning
70

Synlighetspoängen mäter hur lätt företaget är att hitta på Google och i AI-svar, inte kvaliteten på arbetet. Den ordnar listorna per kommun. De tio kontrollerna

Poäng för ventilationsfirmor, antal per tiotal
  1. 0–9 poäng: 0 företag
  2. 10–19 poäng: 0 företag
  3. 20–29 poäng: 0 företag
  4. 30–39 poäng: 1 företag
  5. 40–49 poäng: 6 företag
  6. 50–59 poäng: 10 företag
  7. 60–69 poäng: 21 företag
  8. 70–79 poäng: 12 företag
  9. 80–89 poäng: 9 företag
  10. 90–100 poäng: 11 företag
Andel som uppfyller varje kontroll, av 70 mätta företag
  • Nämner sidtiteln orten? 17 %
  • Beskriver sidan företaget med strukturerad data (schema.org)? 36 %
  • Framgår tjänsten av sidtiteln eller huvudrubriken? 46 %
  • Går telefonnumret att trycka på för att ringa? 56 %
  • Har startsidan en metabeskrivning? 57 %
  • Har startsidan en huvudrubrik (H1)? 67 %
  • Svarar startsidan över krypterad anslutning (https)? 97 %
  • Är startsidan anpassad för mobil (viewport-tagg)? 97 %
  • Får Google indexera startsidan? 100 %
  • Får AI-assistenternas sökrobotar läsa sajten? 100 %